Szafy przesuwne

Szafy przesuwne z lustrem
Szafy przesuwne z lustrem
19 lutego, 2018
Kuchnie na wymiar
2 lutego, 2015

SZAFY PRZESUWNE

Szafy przesuwne to jedne z najbardziej popularnych rodzajów szaf na wymiar. W przeciwieństwie do klasycznych otwieranych szaf nie potrzebują tyle miejsca (dla otwieranych skrzydeł drzwi) i mogą być zastosowane nawet w niewielkich i wąskich przestrzeniach. Są dobrym rozwiązaniem także wtedy, gdy w pobliżu szafy mamy inne meble jak np. kanapa czy fotel. Drzwi przesuwne, zastosowane w tym rodzaju szaf, nie potrzebują dodatkowego miejsca, gdyż przesuwają się wzdłuż szafy. Jest to dodatkowa oszczędność miejsca, które jest tak ważne na niewielkich przestrzeniach.
Szafy przesuwne pozwalają ogarnąć chaos, uporządkować wszystko, co nie chcielibyśmy, by było na widoku. Można w nich przechowywać wszystko co przyjdzie nam do głowy, nie tylko ubrania, ale także sprzęty gospodarcze, odkurzacz, suszarkę, deskę do prasowania czy inne przedmioty, których zazwyczaj nie ma gdzie schować. Z tego powodu szafa przestała już pełnić tylko funkcję szafy na ubrania, a stała się doskonałym schowkiem, którego często nie mamy w mieszkaniu. Sprawiło to, że często w jednym mieszkaniu możemy spotkać 2-3 czy nawet więcej szaf przesuwnych. Doskonale wkomponowują się w każdą przestrzeń w mieszkaniu, co zawdzięczają ogromnym możliwościom aranżacyjnym. Możemy je dopasować pod każdy wymiar, do każdego pomieszczenia w domu.

Uniwersalne i praktyczne szafy przesuwne

Duża popularność szaf z drzwiami przesuwnymi wynika z ich wysokiej uniwersalności i praktyczności. Szafy przesuwne pozwalają na maksymalne i funkcjonalne wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni, co sprawia, że możemy w nich zmieścić więcej rzeczy niż w klasycznych szafach. Najczęściej szafy przesuwne możemy zobaczyć w sypialniach czy w przedpokojach, jednak teraz coraz częściej pojawiają się także w salonach, a nawet kuchniach czy nawet w garażach. Pokazuje to jak dużą ewolucję przeszły szafy przesuwne. Teraz można spotkać je już w każdym miejscu w domu.

Drzwi szaf przesuwnych – bogactwo wzorów i kolorów

Dużą zaletą szaf przesuwnych jest ogromny wybór materiałów, wersji kolorystycznych i stylów z jakich może być wykonana. Na szczególną uwagę zasługują drzwi szaf przesuwnych. Mogą być wykonane klasycznie z płyty meblowej, wiórowej czy lustra (albo kombinacja tych elementów), albo z coraz bardziej popularnych lacobeli, lacomatów czy cieszących się coraz większym zainteresowaniem fototapet. Fototapety możemy wybrać sami uwieczniając na drzwiach szafy ważne dla nas momenty czy to ze ślubu, wakacji czy innych istotnych chwil z naszego życia. Możemy także wybrać gotową tapetę z setki dostępnych wzorów, by każdego dnia budzić się w górach, na plaży czy w Paryżu. Inne materiały z jakich można wykonać drzwi do szaf to m.in. rattany, bambusy, MDf-lakier, lustra, szkła hartowane, szyby bezpieczne, płyty wiórowe, szyby, lacobele piaskowane (wzory) i wiele innych. Możemy także bawić się kolorami i łączyć style wedle naszego upodobania.

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę w przypadku szaf przesuwnych?

Oprócz materiałów z jakich może być wykonana szafa, niezwykle istotny jest mechanizm jezdny zastosowany w drzwiach. Gotowe szafy przesuwne są zwykle zaopatrzone w najtańszy system, który potrafi się zepsuć już po paru latach użytkowania. A pamiętajmy, że taką szafę otwieramy zwykle parę albo nawet paręnaście razy dziennie! Drzwi, zastosowane w naszych szafach przesuwnych, dzięki zastosowaniu systemu z wykorzystaniem łożysk, charakteryzują się cichą i bezszmerową pracą oraz wieloletnią trwałością. Zobacz nasze realizacje
WYSOKA JAKOŚĆ

Wykonujemy nasze meble tylko z materiałów najlepszej jakości. Dajemy Ci na nie aż 10 lat gwarancji!

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ