Szafy narożne na wymiar

Szafa do sypialni na wymiar
Szafa do sypialni na wymiar
26 lutego, 2018
Szafy wnękowe
Szafy wnękowe na wymiar
26 lutego, 2018

SZAFY NAROŻNE NA WYMIAR

W mieszkaniach musimy zwykle pogodzić wiele różnych funkcji na małej przestrzeni, więc szukamy rozwiązań, które będą nam w tym pomagały. Jednym z takich rozwiązań są niewątpliwie szafy narożne. Narożnik to miejsce naprawdę przestronne i trzeba po prostu je mądrze zagospodarować. Jesteśmy w stanie to zrobić i wbrew pozorom nie jest to wcale aż takie trudne. Same szafy narożne to oczywiście jeszcze nie wszystko. Trzeba też dobrze zagospodarować ich wnętrze.
Szafy narożne to szeroka grupa mebli, co oznacza, że nie wszystkie szafy narożne będą takie same. W szczególności trzeba tutaj odróżnić szafy narożne kupowane w sklepie i stawiane w rogu oraz szafy narożne na wymiar, które można doskonale wkomponować w odpowiednie miejsce w mieszkaniu. Te pierwsze to bardziej klasyczne szafy narożne, które są bardzo pomocne, ale dopiero szafy narożne projektowane w odpowiedzi na nasze zapotrzebowanie są w stanie zaoferować nam naprawdę ciekawe propozycje aranżacyjne.
Szafy narożne w swoim klasycznym wydaniu są zazwyczaj dość duże. Można się spodziewać, że w środku znajdziemy jedną lub dwie masywne przegrody. Taki układ sprawia, że w szafie powstają dwie pojemne przestrzenie i jedna przestrzeń narożna, która pojemna na pewno jest, ale niestety nie da się jej łatwo zagospodarować. W takich szafach musimy godzić się z narzuconym nam podziałem wnętrza, przez co tracimy bardzo dużo na elastyczności. Co więcej, najczęściej jesteśmy skazani na typowe drzwi uchylne, co zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach jest naprawdę sporym utrudnieniem. Jeśli chodzi o ich bardziej nowoczesne wydanie, szafy narożne zrzucają z siebie kajdany klasycznych ograniczeń. Planuje się je już na etapie wykańczania pomieszczenia, dzięki czemu możliwe jest przygotowanie dla siebie opcji odpowiadającej realnym potrzebom, a nie tylko przymusowi występujących już różnych krzywizn i powierzchni. Takie szafy narożne mogą być tak pojemne i tak skonstruowane, jak to tylko nam się wymarzy.
Największą różnicą jest to, że nie mamy do czynienia z jedną bryłą. Takie szafy narożne oferują nam w praktyce dwie połączone ze sobą bryły, które mogą mieć bardo różne gabaryty i nawet swoje własne, niezależne systemy otwierania i zamykania. Jest to prawdziwa rewolucja. Zawsze największym problemem pozostaje oczywiście sam róg, ale i tutaj możemy naprawdę sporo zyskać poprzez wykorzystanie drążków, szuflad oraz innych rozwiązań tego typu. /h6>
Szafy rogowe, czyli po prostu szafy narożne, nie wymagają dużej przestrzeni i na pewno nie zajmą dużej części pomieszczenia. Miejsca, w których stają szafy narożne, zazwyczaj nie są w ogóle wykorzystywane w pomieszczeniach, co oznacza, że nie tylko nie będziemy zajmować przestrzeni, która może być wykorzystana dla innych celów, ale efektywnie wykorzystujemy miejsce, które w przeciwnym razie po prostu by się marnowało.
Mamy w domu czy mieszkaniu niewielki, nieustawny przedpokój? To naprawdę nie jest już problemem! Może się tam znaleźć szafa narożna na ubrania. W takiej szafie bez problemu mieszczą się większe rzeczy, takie jak na przykład deska do prasowania wraz z żelazkiem czy walizki, z których korzysta się dwa razy do roku czy nawet rzadziej. Jeśli w dodatku przynajmniej jeden z frontów takiej szafy otrzyma od nas lustro, nagle niewielka przestrzeń bardzo mocno zyska. A my otrzymamy całkiem przyjemną garderobę. Na marginesie można dodać, że szafy narożne w ten sposób umożliwiają nam bardzo wygodny montaż dużego lustra w przedpokoju bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac montażowych typu wbijanie kołków w ściany.
WYSOKA JAKOŚĆ

Wykonujemy nasze meble tylko z materiałów najlepszej jakości. Dajemy Ci na nie aż 10 lat gwarancji!

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ