Zabudowa skosów

Biblioteczki na wymiar
16 marca, 2018
Meble biurowe na wymiar
15 marca, 2018

ZABUDOWA SKOSÓW NA WYMIAR

Zabudowa skosów
Meble na zamówienie to rozwiązanie wprost stworzone do pomieszczeń o nietypowych wymiarach. Wśród nietypowych mebli na wymiar duży procent stanowią zabudowy poddasz lub skosów, czyli miejsc gdzie tradycyjne meble tracą na użytkowości. Precyzyjnie dostosowane w 100% wykorzystują każdą wolną przestrzeń i zagospodarowują ją. Zabudowa skosów i poddasz sprawia, że jesteśmy w stanie wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Zarówno na poddaszu, strychu czy pod schodami.

Zabudowa skosów, czyli efektywne urządzanie poddasza

Poddasze to wyjątkowa przestrzeń, która oferuje nam bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Może się stać nawet przytulną kuchnią z salonem, jeżeli sobie tego zażyczymy, chociaż zazwyczaj pełni rolę sypialni bądź pokoju gościnnego. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, pochylone pod skosem poddasza oferują nam dodatkową przestrzeń mieszkalną i do tego pozwalają na stworzenie unikalnej aranżacji takiego wnętrza.

Zabudowa skosów nie musi być trudna

Skosy nie mają wielu zwolenników. Zazwyczaj poddasze uznaje się za wyzwanie dla dobrej aranżacji, ale wprawny ekspert wie, że jest to okazja do zrobienia czegoś wielkiego. Naszymi sojusznikami w tworzeniu odpowiedniego klimatu i maksymalizowaniu użyteczności każdego mebla będą oczywiście meble przygotowane na wymiar. Zabudowa pod skosem nie jest żadnym problemem, kiedy decydujemy się na stworzenie mebli dopasowanych idealnie do naszego wnętrza.

Zabudowa pod skosem porządkuje przestrzeń

Jeśli w pomieszczeniu są skosy, to one w największej mierze decydują o tym, jak będzie wyglądała nasza aranżacja. Musimy być w stanie się tam wygodnie poruszać. Poprzez meble na wymiar upewnimy się, że w pokoju zrobimy wszystko to, co zrobić chcemy. Meble przygotowane na wymiar znakomicie sprawdzają się w celu zabudowania przestrzeni, do których sami nie dotrzemy. Nowoczesne konstrukcje wykorzystują elementy wysuwane i głębokie półki, co sprawia, że każdy zakątek staje się bardzo użyteczny. Skośne szafy wnękowe stanowią tutaj prawdziwe zbawienie.
Przy aranżacji wnętrza ze skosami uwagę musimy zwrócić także na to, jak rozmieszczone zostaną meble wypoczynkowe oraz stół, jeśli będzie to jadalnia. Nieodpowiedni plan może sprawić, że nagle zderzymy się z sufitem.

Szafa pod skosem z drewna, otoczenie z cegły

Same skosy to nie wszystko, co będzie decydowało o klimacie wnętrza. Wiele zależało będzie także chociażby od tego, jak wygląda nasza więźba dachowa, czy w ogóle jest widoczna, a jeśli tak, to w jaki sposób ją wyeksponujemy. Jeśli w pomieszczeniu pojawią się drewniane podpory, to właśnie je można potraktować jako element podstawowy aranżacji. W stosunku do nich będziemy potem dopasowywać chociażby wykonaną na wymiar szafę. Zastosujemy wtedy wyraziste kolory, wiele kontrastów bieli i czerni, jak również postaramy się wyeksponować naturalne słoje drewna. Nieodzownym partnerem dla takich działań jest zawsze bejca.
Poddasze ze skosami może też skorzystać z ustawienia w nim mebli lakierowanych. Wtedy całość postaramy się zbudować w oparciu o harmonię podobnych barw i ich odcieni. Połyskliwe lakiery sprawią, że poddasze będzie jaśniejsze oraz optycznie większe.
Bardzo ciekawym pomysłem jest też eksponowanie cegły. Pozostawiona w swojej naturalnej formie stanowi wspaniałe uzupełnienie drewna, z którego powstaną meble na wymiar. Zabudowa pod skosem pozwala na eksponowanie cegły akurat w takich ilościach, by przesadnie nie zdominowała poddasza. Z kolei jej efekty zaciemniające pokój skutecznie zwalczą zabudowane w meblach na wymiar halogeny.
WYSOKA JAKOŚĆ

Wykonujemy nasze meble tylko z materiałów najlepszej jakości. Dajemy Ci na nie aż 10 lat gwarancji!


 
ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ