Szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar

Szafy do zabudowy
Szafy do zabudowy na wymiar
26 lutego, 2018
Szafy przesuwne na wymiar
Szafy przesuwne na wymiar
25 lutego, 2018

SZAFA Z DRZWIAMI PRZESUWNYMI

Szafa z drzwiami przesuwanymi to mebel, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, rozwiązania tego typu można znaleźć praktycznie w każdym domu i mieszkaniu. Główny zaletami, jakimi charakteryzuje się szafa z drzwiami przesuwanymi, jest jej wysoka funkcjonalność i uniwersalność. Na korzyść tego typu mebli przemawia także fakt, że nowoczesne modele szaf z drzwiami przesuwnymi odznaczają się zróżnicowanym i spersonalizowanym desingiem, wyposażeniem oraz możliwością niebanalnej ekspozycji w mieszkaniu.
Niegdyś szafa z drzwiami przesuwanymi stanowiła synonim prestiżu i luksusu, obecnie jest to jeden z podstawowych mebli w każdym lokalu mieszkalnym. Wiele osób kojarzy „drzwi” jako pionową powierzchnię, służącą do oddzielania pomieszczeń lub zamykania szafy. Warto jednak pamiętać, że szafa z drzwiami przesuwanymi wymaga zastosowania zdecydowanie większej ilości elementów – niezbędne w tym przypadku są tory, elementy jezdne (wózki dolne i prowadniki górne), profile (ramki), domykacze, paski buforowe i uszczelniające, a także wypełnienia. Warto podkreślić, że wszystkie rozwiązania powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Z czego składają się drzwi przesuwne?

  • Tory – elementy wykonane ze stali lub aluminium, umożliwiające przesuwanie drzwi. Za nimi zaczyna się właściwa głębokość mebla.
  • Profile, określane także mianem ramek lub rączek drzwi, to elementy pionowe lub poziome, stanowiące ramę dla wypełnienia frontu. Profile mogą być wykonane ze stali lub aluminium. Profile pionowe mogą ponadto pełnić uchwytu umożliwiającego otwieranie i zamykanie drzwi – rozwiązania te dostępne są różnych kształtach, kolorach i szerokościach.
  • Dolny wózek to element łożyskowy wyposażony w funkcjonalne kółka, dzięki którym możliwe jest przesuwanie drzwi po dolnym torze. Dzięki odpowiedniej regulacji wózków drzwi mogą dopasować się do nierówności ścian, zapewniają odpowiednie funkcjonowanie szafy z drzwiami przesuwanymi.
  • Prowadnik górny pozwala utrzymać szafę z drzwiami przesuwanymi w pionie, stanowiąc jednocześnie łącznik okucia skrzydeł drzwiowych. Element ten jest ukryty w górnym torze, niewidoczny z zewnątrz.
  • Pasek buforowy – jest to taśma z krótkim włosem, którą należy przymocować do profili pionowych w celu tłumienia uderzania drzwi do bocznych ścianek mebla.
  • Pasek uszczelniający – jest to taśma z dłuższym włosiem, zapobiegająca dostaniu się różnego rodzaju zanieczyszczeń i kurzu do wnętrza szafy.
Wymienione wyżej elementy, w które wyposażona jest szafa z drzwiami przesuwanymi, czyli profile, prowadniki górne, wózki dolne, paski buforowe i uszczelniające, uzupełniają się wzajemnie, tworząc skrzydło drzwi, ponadto wraz z torami dolnymi i górnymi wchodzą w skład systemu drzwi przesuwanych, stanowiących front mebla. Każde rozwiązanie jest niezbędne i pełni istotną funkcję w zakresie prawidłowego funkcjonowania szafy, w szczególności przesuwanych drzwi.
Godna uwagi jest także różnorodność profili, ich kształtów i kolorów, a także wiele alternatywnych wypełnień, które można łączyć w różny sposób. Wszystko to sprawia, że drzwi przesuwane są stosowane nie tylko w meblach, ale również w ogólnej aranżacji wnętrz, nadając im niebanalny charakter i oryginalny wygląd.
Wysokiej jakości materiały, z których wykonane zostały poszczególne elementy, to gwarancja bezproblemowego użytkowania mebla. Nasze drzwi przesuwane posiadają dziesięcioletnią gwarancję.
WYSOKA JAKOŚĆ

Wykonujemy nasze meble tylko z materiałów najlepszej jakości. Dajemy Ci na nie aż 10 lat gwarancji!

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ