Szafy do zabudowy na wymiar

Szafy wnękowe
Szafy wnękowe na wymiar
26 lutego, 2018
Szafa z drzwiami przesuwnymi
Szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar
25 lutego, 2018

SZAFY DO ZABUDOWY NA WYMIAR

Doskonałą propozycją dla osób, które cenią komfort, wygodę, aczkolwiek posiadają ograniczone możliwości lokalowe, są szafy na wymiar, przeznaczone do zabudowy. Odpowiednio przygotowana i zaprojektowana szafa doskonale wpasuje się w konkretne miejsce, podkreślając estetykę pomieszczenia, pełniąc przy tym także funkcję praktyczną. Warto nadmienić, że szafy do zabudowy nierzadko stanowią główny mebel w pomieszczeniu. Szafy do zabudowy zapewniają swobodę i komfort użytkowania, zajmują też stosunkowo niewiele miejsca, umożliwiając tym samym optymalne zagospodarowanie przestrzeni mieszkalno-użytkowej. Niepodważalną zaletą przedmiotowych mebli jest także ich spersonalizowany design. Śmiało można więc stwierdzić, że szafy do zabudowy to nie standardowe meble, ale nowa filozofia przechowywania rzeczy oraz definicja komfortu i wygody.
Szafy do zabudowy to meble, które idealnie dopasowują się do powierzchni przeznaczonej dla tego rozwiązania, jak również architektury pomieszczenia. W praktyce oznacza to, że szafy do zabudowy sprawdzą się praktycznie wszędzie, także w obrębie przestrzeni uznanej jako trudna do zagospodarowania, np. na poddaszu czy we wnęce pokoju. Głównym czynnikiem w tej kwestii są możliwości techniczne – szafa do zabudowy może mieć różną wielkość i wysokość, zajmując część ściany, wnękę, a także całą ścianę, o ile użytkownicy wyrażą taką potrzebę.
Kolejną kwestią, która wyraźnie przemawia na korzyść tego typu mebli jest fakt, że właściciel ma możliwość indywidualnego określenia koloru szafy do zabudowy, dzięki czemu idealnie wpasowuje się ona w ogólny charakter pomieszczenia, tworząc spójną, estetyczną całość. Warto podkreślić, że do potencjalny inwestor ma do wyboru szeroki wachlarz kolorystyczny. Istnieje także możliwość dokonania swoistej modernizacji estetycznej pomieszczenia, czyli określenia kolorystyki oraz architektury wnętrza i dostosowanie szeroko rozumianego wyposażenia do nowej wizji. Mowa tu nie tylko o szafie do zabudowy, ale także dodatkowych meblach, drzwiach itd. Nietrudno zauważyć, że możliwość tę zapewniają wyłącznie szafy do zabudowy, gotowe meble w pewien sposób wymuszają dostosowanie wnętrza do ich charakteru, czego efektem jest niewłaściwe wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Godny podkreślenia jest także fakt, że szafy do zabudowy pozwalają na swobodne i niczym nie zmącone komponowanie wnętrza oraz aranżację przestrzeni dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Decydując się na szafy do zabudowy nie musimy brać gotowego projektu, który najzwyczajniej w świecie może nam nie odpowiadać – w tej sytuacji mamy możliwość bezpośredniego ingerowania w aranżację wnętrza i jego charakter, możemy np. wybrać większą ilość akcesoriów do szaf, możemy sprecyzować odległość między półkami czy drążkami, a także określić stronę techniczną szafy, w tym ilość półek oraz drążków.
Szafy do zabudowy gwarantują nam nieograniczone wręcz możliwości w zakresie komponowania poszczególnych elementów użytkowych, dzięki czemu mebel staje się funkcjonalny i nade wszystko spełnia funkcję praktyczną. Gotowe szafy są pod tym względem zdecydowanie mniej atrakcyjne, przede wszystkim wymuszają konieczność korzystania z rozwiązań zastosowanych podczas produkcji, bez możliwości realizowania własnych pomysłów. Jak wiadomo, szafa to mebel, który pierwotnie znajdował się w przedpokoju. W momencie pojawienia się drzwi przesuwanych, dopełnionych dużym lustrem, mebel ten zaczął być ustawiany także w sypialniach, choć w rzeczywistości sprawdza się w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w przypadku, gdy są to szafy do zabudowy. O tym, jaki charakter będzie pełniła szafa do zabudowy i gdzie zostanie ustawiona, decyduje przede wszystkim użytkownik. Rzeczywistość dowodzi, że szafy do zabudowy można umieść nawet w salonie, zwłaszcza, gdy mebel posiada oryginalnie wyrobione fronty, co ważniejsze, mebel ten umożliwia wygospodarowanie części na odzież, jak również telewizor oraz inny sprzęt RTV, skrywany za przesuwanymi drzwiami.
Szafy do zabudowy umieszczane w salonie mogą mieć także część regałową, przeznaczoną na książki, filmy lub gry, godna uwagi jest ponadto podświetlana witryna. Sprawdzają się także w pokojach dzieci – w tym przypadku mebel powinien posiadać nie tylko część przeznaczoną na odzież, ale także zabawki czy książeczki. Biurowe szafy do zabudowy pomieszczą segregatory, dokumenty oraz pudła, niezbędne w każdym biurze. W kuchni szafy do zabudowy najczęściej pełnią funkcje mini spiżarki lub pojemnego miejsca, w którym można przechowywać niezbędne rzeczy. Szafy do zabudowy bardzo często pojawiają się również w przedpokojach, służąc jako schowek na odzież domowników oraz gości. Śmiało można więc stwierdzić, że dobrze zaprojektowane szafy do zabudowy to prosty sposób, by połączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym, stając się meblem uniwersalnym i niezastąpionym.
WYSOKA JAKOŚĆ

Wykonujemy nasze meble tylko z materiałów najlepszej jakości. Dajemy Ci na nie aż 10 lat gwarancji!

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ