Szafy do przedpokoju na wymiar

Meble dziecięce na wymiar
13 marca, 2018
Szafa do sypialni na wymiar
Szafa do sypialni na wymiar
26 lutego, 2018

SZAFY DO PRZEDPOKOJU NA WYMIAR

Wstawienie szafy do przedpokoju, chociaż trudno sobie wyobrazić to pomieszczenie bez niej, bywa nie lada zadaniem. Zwykle są to niewielkie pomieszczenia i często ustawienie jej może być kłopotliwe. Jednak funkcjonalność szafy w przedpokoju powoduje, że zwykle to ona wita nas w progu domu ustawiona pod ścianą czy wypełniająca wnękę lub kąt. Najwygodniej jeśli przedpokój już na etapie projektowania został wyposażony we wnękę. Szafa wnękowa z przesuwanymi drzwiami to rozwiązanie najbardziej ergonomiczne. Ale nawet posiadanie wnęki nie rozwiązuje problemu jakim jest konieczność dostosowania szafy w przedpokoju pod konkretny wymiar. Trudno kupić szafę gotową tak by pasowała do różnych wymiarów tego pomieszczenia i najlepszym wyborem są meble wykonane na wymiar. Inne przewagi takiej szafy do przedpokoju nad meblami z masowej produkcji to możliwość indywidualnej aranżacji i dobrania konfiguracji wnętrza do naszych indywidualnych potrzeb, a wzór i kolorystykę frontów – do naszego gustu.
Warto też zauważyć, że szafy do przedpokoju w wersji na wymiar pozwalają w maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń, szczególnie jeśli zaplanujemy zabudowę od podłogi do sufitu. Ogromnym atutem jest także elastyczność w kwestii kształtu i wymiaru mebla na zamówienie. Można wówczas wykorzystać każdą przestrzeń, nawet niewielkie, a także nietypowe wnęki czy skosy. Dzięki indywidualnej konfiguracji wnętrza szafy do przedpokoju wykonanej na wymiar, a nawet możliwości różnych głębokości półek i szuflad możemy każdej części w naturalny sposób nadać odrębną funkcję. Jeśli zdecydujemy się na zabudowę pod sam sufit warto zaplanować na górze oddzielny, zabudowany pawlacz. Drążek na ubrania musimy zawiesić na wysokości umożliwiającej ich odwieszanie więc marnujemy przestrzeń nad nim. Otwarta półka jest niefunkcjonalna. Zamknięty pawlacz pozwala przesunąć strefę przechowywania ku górze i pozwala na optymalne wykorzystanie całej przestrzeni bez uzyskania martwej strefy – takiej jaką często możemy zaobserwować na przykład nad szafą gotową.
Dobre rozplanowanie układu szafy do przedpokoju powoduje, że może ona być jedynym meblem w pełni wystarczającym do spełnienia wszelkich funkcji przedpokoju. Warto podzielić przestrzeń tak, by była możliwość oddzielnego schowania butów w dolnej strefie oraz zaplanowania u góry przestrzeni do przechowywania np. sezonowej odzieży takiej jak czapki, szaliki, rękawiczki. Ponieważ przedpokoje są zwykle niewielkie, warto wybrać rozwiązania, które nie przytłaczają wnętrza. Postawmy na fronty w jasnych kolorach. Doskonale sprawdzają się tu także lustrzane fronty. Szafy do przedpokoju powinny być w nie wyposażone, dzięki czemu unikamy konieczności wieszania dodatkowego lustra. Ponadto odbijając przeciwległą ścianę oraz oświetlenie powiększa optycznie pomieszczenie i dodaje meblowi lekkości.
Największym wyzwaniem jest sytuacja zaplanowania dużej szafy w rozległym przedpokoju gdy nie planujemy takich pomieszczeń w innych pokojach. Wówczas nie tylko bierzemy pod uwagę przestrzeń na wierzchnie okrycia czy buty, ale musimy także zaprojektować funkcjonalne półki na pościel i ręczniki. Warto też wykorzystać przestrzeń gdzie będziemy wieszać krótszą odzież jak na przykład koszule i zaprojektować pod tym drążkiem dodatkową półkę.
Wybór szafy do przedpokoju w wersji pod wymiar pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie dostępnej, często niewielkiej przestrzeni oraz zapewnienie wszystkich funkcji jakie szafa ma spełniać. Warto projektować szafę skrupulatnie, ponieważ dobre rozplanowanie przestrzeni w jej obrębie zapewni nam komfort korzystania oraz utrzyma nasze rzeczy dzięki prawidłowemu przechowywaniu w lepszej kondycji.

Zabudowa przedpokoju na wymiar

Przedpokoje często ciasne i nieustawne gdy tradycyjne meble zabierają zbyt dużo miejsca, a Państwo wciąż nie są wstanie zmieścić ubrań,butów, bardzo praktycznym rozwiązaniem są usługi naszej firmy. Gdyż dopasujemy je tak by wszystko miało swoje miejsce, a wciąż nie sprawiało wrażenia przytłaczającej ciasnoty.
WYSOKA JAKOŚĆ

Wykonujemy nasze meble tylko z materiałów najlepszej jakości. Dajemy Ci na nie aż 10 lat gwarancji!

ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ