Biblioteczki na wymiar

Meble do łazienki na wymiar
17 marca, 2018
Zabudowa skosów
16 marca, 2018
BIBLIOTECZKI NA WYMIAR

Biblioteczki nadadzą uroku każdemu wnętrzu dzięki możliwości ich indywidualnego dopasowania i to zarówno pod względem wymiaru, jak i koloru, wzoru czy kształtu. Świetnie pomieści Twoje ulubione książki. Zapełni każdą wolną przestrzeń, by była jeszcze bardziej funkcjonalna.

Biblioteczki na wymiar

Każdy dobry mebel posiada równocześnie walory użytkowe i estetyczne. Nie wszystkie jednak mają odpowiedni potencjał do tego, by sprawdzać się w swojej funkcji i dobrze wyglądać. Biblioteczki, zwłaszcza te wykonane na miarę, potrafią na szczęście przodować w obu tych kwestiach i wspaniale zaprezentować się nawet w trudnych pomieszczeniach z niewygodnie umieszczonymi drzwiami czy oknem. Przygotowana na wymiar biblioteka odnajdzie się na poddaszu użytkowym i znakomicie uzupełni każdy kat, na który możemy nie mieć innego efektywnego planu. Biblioteczka to mebel wyjątkowym, która potrafi zawładnąć całym pomieszczeniem i narzucić mu swój własny styl.

Biblioteczki na wymiar otwarte lub zamknięte

Sposobów na biblioteczki może być bardzo wiele. Mogą powstać jako tak zwane regały na książki, w których znajdą się całe domowe kolekcje, łącznie chociażby z albumami zdjęć czy innymi przedmiotami w formie książki. Wybór kolorów, materiałów i stylów sprawia,, że nie ma najmniejszego problemu z dostosowaniem biblioteczki do dowolnego pomysłu na aranżacje całego pomieszczenia.
Nowoczesne biblioteczki otwarte, wykonane z ciekawych i odważnych materiałów, na przykład ze szklanymi półeczkami z własnym podświetleniem LED, będą idealnym dodatkiem do nowoczesnego salonu lub przełamaniem bardziej tradycyjnego pomieszczenia.

Biblioteka na zamówienie własnego projektu

Biblioteka na zamówienie zawsze jest elementem szerszego planu aranżacji pomieszczenia. Dlatego każdorazowo ustala się z klientem wszystkie jej najważniejsze cechy oraz detale. Należy pamiętać, że biblioteczki na wymiar mogą tak naprawdę pełnić bardzo różne funkcje: pod dyskretnych dodatków o niewielkich możliwościach po duże meble dominujące cały pokój.
Plany na biblioteczkę mogą obejmować wyposażenie ich w bardzo popularne drzwiczki uchylne lub drzwiczki przesuwane. Zamknięcie książek za takimi drzwiczkami, najczęściej szklanymi lub przynajmniej przeszklonymi, pozwala na skuteczne chronienie posiadanej kolekcji. Nowoczesne materiały i rozwiązania to z kolei sposób na to, by nie ukrywać posiadanych książek, tylko je elegancko wyeksponować przed całym światem.

Biblioteczki na wymiar we współczesnym wnętrzu

Pamiętajmy, ze we współczesnym pomieszczeniu mebel ma więcej funkcji, niż tylko swoje podstawowe zadanie. Wykonana na miarę biblioteczka jest w stanie podzielić pokój na strefy o różnej funkcji, w tym nawet oddzielić salon od jadalni. Różne pomieszczenia biblioteczka podzieli najskuteczniej przyjmując formy odpowiednie dla każdego z takich rozdziałów.
Warto pamiętać też o tym, że nasza domowa biblioteka może być złożona z bardzo różnych książek. Mamy dużo atlasów i podobnych dzieł w wielkim formacie? Zadbajmy o to, żeby nasza biblioteczki na wymiar miała rozmiary odpowiednie do przechowywania właśnie takich książek. A może w domu zdecydowanie panuje beletrystyka? Wtedy mniejsze pozycje typu paperback też powinny mieć miejsce skrojone właśnie dla siebie.
Przygotowywanie mebli na miarę oznacza, że nawet jeśli warunki dla biblioteczki nie są idealne, możemy przystosować jej kształty do tego, co będzie w środku i w ten sposób idealnie ją wykorzystać. Mamy wręcz nieograniczoną swobodę w aranżacji.

Biblioteka na zamówienie z dowolnego materiału

Jaki materiał wykorzystamy do wykonania mebla? To zależy od stylistyki, ale nie można zapominać też o funkcji. Dobre rozwiązania to zwłaszcza płyty laminowane oraz płyty lakierowane. Bardzo często wybierany jest fornir. Jako podstawowe rozwiązanie można zaproponować trwałe i stabilne płyty laminowane o grubości około 30mm.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by biblioteka na zamówienie przypominała prawdziwe drewno lub była zwyczajnie z niego wykonana. Z kolei przeszklona biblioteczka na wymiar, nawet jeśli będzie bardzo solidna, wyglądać będzie lekko i zgrabnie. Mnogość wersji każdego z materiałów, na przykład różne sposoby obróbki szkła, przekładają się na ogromne możliwości pod względem rozpraszania światła i tym samym uzyskania efektu finalnego. Z kolei aluminiowe konstrukcje to możliwość tworzenia bardzo skomplikowanych, fantazyjnych kształtów.
WYSOKA JAKOŚĆ

Wykonujemy nasze meble tylko z materiałów najlepszej jakości. Dajemy Ci na nie aż 10 lat gwarancji!


 
ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ